Дома Останати Тенис Надал се враќа на терените и ќе игра на турнир кој никогаш не го освоил

Надал се враќа на терените и ќе игра на турнир кој никогаш не го освоил


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Еден од најдобрите тенисери на сите времиња, Шпанецот Рафаел Надал, по двомесечна пауза ќе се врати на теренот. Надал прво се опоравуваше од повреда, а потоа стана и татко.

Освојувачот на рекордни 22 Грен слем титули потврди дека ќе се врати на 31 октомври на АТП Мастерс 1000 серијата во Париз, еден од ретките турнири што никогаш не ги освоил.

До крајот на сезоната ќе одигра уште еден турнир, на кој исто така никогаш не славел, а тоа е Завршниот Мастерс во Торино.

Надал годинава ги освои Австралија Опен и Ролан Гарос, а моментално е на второто место на АТП листата, зад сонародникот Карлос Алкараз.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Ивановски поразен, не успеа да се избори за уште едно финале

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Македонскиот најдоба…