Дома Луд Спорт Навивач го нападна тренерот на Њукасл🎥

Навивач го нападна тренерот на Њукасл🎥


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Лидс и Њукасл одиграа возбудлив на кој беа видени три пенали и еден црвен картон (2:2).

Меѓутоа, дуелот ќе се памети и по една непријатна ситуација, кога навивач на Лидс слезе на теренот и го нападна тренерот на Њукасл, Еди Хау.

Обезбедувањето реагираше и го отстрани навивачот од теренот, а сега го чека драконска казна.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Хаверц пред трансфер во Реал Мадрид

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Германскиот репрезе…