Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Навивачите на Англија расистички ги навредуваа Сака, Рашфорд и Санчо

Навивачите на Англија расистички ги навредуваа Сака, Рашфорд и Санчо

Aнглија вчера доживеа пораз на „Вембли“ и ја изгуби битката за трофејот со Италија.

„Гордиот Албион“ беше поразен после изведувањето на пенали, а трагичари беа Џејдон Санчо, Бакајо Сака и Маркус Рашфорд. Навивачите беа бесни, а испраќаа и расистички навреди за нивните сонародници.

„Санчо, Сака и Рашфорд се мета на расистички навреди. Затоа репрезентативците на Англија ќе продолжат да клечат пред секој натпревар. Твитер и Инстаграм треба да реагираат и да тргнат ваквите коментари“, пишуваат медиумите кои ги бранат фудбалерите.

Покрај медиумите реагираше и ФА од каде што го осудија однесувањето на навивачите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Фердинанд го советува Ливерпул: Треба да го вратите Стерлинг

Легендата на Манчестер Јунајтед и англискиот фудбал, Рио Фердинанд изјави дека Ливерпул тр…