Дома Останати Тенис Навивачите загрижени: Ќе игра ли Ѓоковиќ на Австралија Опен?

Навивачите загрижени: Ќе игра ли Ѓоковиќ на Австралија Опен?

Новак Ѓоковиќ денеска беше поразен од на Јунајтед Купот во Перт од Алекс Де Минор со 2:0, но фановите се повеќе загрижени за повредата која го мачеше Ѓоковиќ.

Ѓоковиќ во натпреварот пред Де Минор се повреди, но победи, сепак таа повреда на зглобот му правеше проблеми денеска и тоа можеше да се забележи.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


На почетокот Ѓоковиќ лесно ги добиваше гемовите, меѓутоа како што времето одминуваше веројатно поради заморот болката во зглобот на Ѓоковиќ беше се посилна, па Де Минор го искористи тоа и успеа да слави.

За Ѓоковиќ ова беше прв пораз на австралиско тло по шест години и 43 победи во низа. Навивачите не се загрижени толку поради овој пораз, туку повеќе поради тоа што повредата дојде непосрeдно пред Австралија Опен кој се игра од 14-ти до 28-ми јануари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Стоперот на Рома, Еван Ендика на мечот против Удинезе колабираше во моментот кога топката …