Дома Фудбал Италија Мурињо: И со ВАР некои екипи се уште даваат голови од офсајд

Мурињо: И со ВАР некои екипи се уште даваат голови од офсајд

Рома вчера одигра 0:0 против Болоња, а навивачите на римската „волчица“ се гневни поради недосудениот пенал за нив после играње со рака.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Од друга страна тие сметаат дека Лацио добил подарок против Специја. Лацио победи со гол во самиот финиш за 4:3, а тој натпревар го прокоментира и Жозе Мурињо.

„22 години сум тренер и ништо не се сменило. Тогаш можеше да се победи со гол од офсајд, а може и денес. Вчера еден тим победи со гол од офсајд иако има Вар“, алудираше Мурињо на победата на Лацио.

Голот кој предизвика реакции го постигна Ачерби. ДАЗН и Скај Спорт Италија се обидоа да ја анализираат ситуацијата, но никој ја немаше верзијата од ВАР со повлекување на линии, па тешко е од снимката да се оцени дали е офсајд.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Хрватска со пресврт до убедлива победа 🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Хрватската репре…