Дома Фудбал Англија Мурињо брка бонус од 2 милиони фунти

Мурињо брка бонус од 2 милиони фунти

Менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо, ќе добие бонус од 2 милиони фунти ако успее да се пласира во Лигата на шампионите следната сезона.

Сепак, оваа задача не изгледа лесна, бидејќи во моментов лондонскиот тим заостанува девет бода од четвртото место во Премиер лигата. Ситуацијата дополнително се искомпликува по повредата на голема sвезда и прв стрелец на тимот, Хари Кејн.

Сепак, Мурињо веќе започна да го засилува својот тим и го донесе Жедсон Фернандеш од Бенфика. „Специјалниот“ го сака и Криштоф Пјатек, кој треба да го замени Кејн во нападот.

Покрај првенството, Мурињо има уште една шанса да го квалификува тимот во најпрестижната клупска трка, но да го стори тоа, задачата ќе биде уште потешка, бидејќи Тотенхем треба да ја освои Лигата на шампиони.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Јувентус ќе игра пред празни трибини и нема да им ги врати парите на навивачите

Како што е веќе познато, пет натпреари од италијанската Серија А кои се играат викендов ќе…