Дома Актуелно Мората се враќа во Премиер лигата

Мората се враќа во Премиер лигата

Примарна трансфер цел на Арсенал во летниот преоден рок ќе биде доведување на врвен напаѓач.

Арсенал се ослободи од Обамејанг, а исто така и Лаказет ќе замине ова лето, па Артета сака да доведе најмалку еден напаѓач.

Нова мета е Алваро Мората, кој игра во Јувентус како позајмен фудбалер од Атлетико Мадрид.

Торинскиот клуб има можност до крајот на јуни да го купи напаѓачот од Атлетико за 35 милиони евра. Шпанскиот спортски весник „Ас“ наведува дека Јувентус не сака да ја продолжи соработката со Мората, кој во тој случај би морал да се врати во Мадрид.

Таквата ситуација сака да ја искористи Арсенал, кој веќе спремил понуда од 35 милиони евра и сака да го донесе на „Емирати“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Омонија води против Манчестер Јунајтед 🎥

Можеби Манчестер Јунајтед има иницијатива и повеќе удари кон голот, но Омонија на домашен …