Дома Фудбал Модриќ: Рамос? Да, ова е неговиот дрес, тој е мој брат и легенда на клубот

Модриќ: Рамос? Да, ова е неговиот дрес, тој е мој брат и легенда на клубот

Во ДЕРБИТО од 26. коло на шпанското фудбалско првенство, Реал Мадрид ја победи Севиља со 1:0 со голот на Лука Модриќ во 81. минута. Модриќ во игра влезе во 75. минута наместо Начо Фернандез, а шест минути подоцна со одличен удар од 20 метри му донесе победа на Кралскиот клуб.

По натпреварот, Модриќ срдечно се поздрави и го прегрна Серхио Рамос. Од 2005 до 2021 година, Рамос одигра 671 натпревар за Реал, беше негов капитен и со него освои 22 трофеи.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Рамос играше во ПСЖ од 2021 до 2023 година, а потоа се врати во Севиља, клубот во кој ја започна својата фантастична кариера. Неговиот договор е со важност до крајот на сезоната, а досега има 24 настапи, пет гола и една асистенција.

“Серхио Рамос? Да, ова е неговиот дрес. Тој е мој брат. Луѓето секогаш не судат според годините, но неговото ниво на игра е едноставно извонредно. Многу сум среќен што го видов. Зборував со него вчера, тој беше многу емотивен. Тој е легенда“, изјави Модриќ за својот голем пријател и поранешен соиграч.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Премиер лигата ќе воведе полуавтоматски офсајд

Англиската Премиер лига од следната сезона ќе има уште една новина која е поврзана со упот…