Дома Фудбал Англија Млад фудбалер пронајден мртов во својот дом

Млад фудбалер пронајден мртов во својот дом

Нова трагична вест го потреси фудбалскиот свет откако Кристијан Мбулу, член на англискиот нисколигаш Морекамб е пронајден мртов во својот дом.

Истрагата покажала дека нема знаци на насилство, засега не е позната причината за смртта.

Мбулу имаше 23 години, тој е поранешен играч на Милвол, Мадервил и Кру, а смртта ја потврди и неговиот клуб.

„Сите во Морекамб сме неверојатно тажни поради веста дека Кристијан почина. Сакаме да изразиме сочуство на неговото семејство и пријателите“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Тренерот на голманите во Јунајтед: Заминав поради Де Геа

Емилио Алварез, поранешниот тренер на голманите на Манчестер Jунајтед, зборуваше дека е из…