Дома Фудбал Германија Младата ѕвезда на Баерн му се налутила на Ковач!

Младата ѕвезда на Баерн му се налутила на Ковач!

1

Ренато Санчез по синоќешното реми со Херта јавно порача дека сака да го напушти Баерн Минхен и да побара нов клуб.

Санчез во Баерн пристигна пред три години, а во тој период делуваше одлично за еден тинејџер и многумина беа убедени дека станува збор за нова ѕвезда, но покрај силната конкуренција не успеа да се избори за место во тимот.

Младата ѕвезда неколку пати јавно покажа незадоволство, а откако не се промени неговиот статус, Санчез се налути и ситуацијата му ја опишал на германскиот новинар Флоријан Плетенбург.

„Санчез кажа дека ваквиот статус не е добар за него, дека двапати побарал трансфер и дека Баерн одбил да го продаде. Тој смета дека заслужува повеќе од пет минути на теренот и дека за толку малку време тешко може да се покаже“, објави новинарот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

„Марка“ удри по Зидан и Раул: Клубот мора да реагира

Бразилецот Родриго Гоес стигна во Реал Мадрид летово за 45 милиони евра од Сантош како фуд…