Дома Луд Спорт Миовски ја покажа поубавата половина 📷

Миовски ја покажа поубавата половина 📷

Mакедонскиот напаѓач Бојан Миовски игра во фантастична форма и е вистинска ѕвезда на Абердин.

Сега македонски репрезентативец ја покажа својата поубава половина во јавност. Станува збор за Сара Мардзи, Македонка која во овој момент живее во Лајпциг.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Според медиумите во Шкотска, откако Бојан ја споделил оваа заедничка фотографија со Сара на социјалните мрежи, фановите на Абердин биле воодушевени и имало многу позитивни коментари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Бешикташ отпушти фудбалер поради профил на Тиндер

Турскиот гигант Бешикташ го отпушти талентираниот 21-годишниот Емирхан Делибаш и тоа порад…