Дома Македонски спорт Миовски го предводи најдобриот тим во шкотската Премиер лига!

Миовски го предводи најдобриот тим во шкотската Премиер лига!

Maкедонскиот напаѓач, Бојан Миовски го предводи идеалниот тим во шкотската Премиер лига по извонредниот настап против Рос Каунти.

Миовски беше најзаслужен за победата на Абердин, постигна два гола и запиша една асистенција.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Заедно со Миовски, тука е и неговиот соиграч Дук, а друштво му прави и Маеда од Селтик.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Хаос: Претседателот на Анкарагучу влета на терен го нокаутираше судијата🎥

Немили сцени се забележани вечерва во Турција, веднаш по натпреварот помеѓу Анкарагучу и Р…