Дома Фудбал Лига на шампиони Милер со порака за Мбапе: Нема многу да се забавуваш во Минхен

Милер со порака за Мбапе: Нема многу да се забавуваш во Минхен

Ветеранот на Баерн Минхен, Томас Милер испрати порака до ѕвездата на ПСЖ, Килијан Мбапе пред утрешниот дуел на „Алијанц Арена“.

Баерн утре го пречекува ПСЖ во реванш осминафиналниот дуел од ЛШ, а во првиот меч победи во Париз со 0:1.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Милер знае дека најголемата опасност за Баварците доаѓа од Мбапе, па имаше само пофални зборови за него.

„Неговата експлозивност, преземање на топката, тој е ѓавослки ефикасен и многу ми се допаѓа. Мислам дека целиот свет сака да го гледа. Но ако нашиот план функционира, утре нема многу да се забавува“, изјави Милер.

На првиот меч Мбапе не беше доволно рехабилитиран и одигра само во второто полувреме, а утре ќе биде спремен и ќе биде во стартниот тим.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Челзи го избра новиот менаџер

Енцо Мареска ќе биде нов тренер  на Челзи  и ќе го наследи Маурисио Покетино, пр…