Дома Трансфер зона Милан ја зголемува француската колонија

Милан ја зголемува француската колонија

Дефанзивецот на ПСЖ, Преснал Кимпембе побарал од раководството да му биде дозволен трансфер, бидејќи не е задоволен од ситуацијата во клубот.

26-годишниот Французин е дете на ПСЖ и целата кариера ја помина на „Паркот на Принцовите“, но сега сака нов предизвик во кариерата.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Најсилен интерес за него покажува Милан, кој сака да ја засили дефанзивната линија во летниот преоден рок.

Раководството нема да му стои на патот и му порачало дека може да си бара нов клуб, а Милан веќе работи на трасферот. Кимпембе е во одлични односи со голманот Мењан, кој го убедува да се пресели на Сан Сиро.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Брујне може да си оди, Гвардиола ја наде замената

Примарна цел на Манчестер Сити во летниот преоден рок ќе биде засилување на средниот ред, …