Дома Трансфер зона Милан тргнува по Шнедерлин

Милан тргнува по Шнедерлин


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓После повредата на Монтоливо главен приоритет на Милан во зимскиот преоден рок ќе биде доведување на квалитетен играч за врска.

Италијанските медиуми пренесуваат дека Милан покажува сериозен интерес за играчот на Манчестер Јунајтед, Морган Шнедерлин.

Францускиот репрезентативец е во немиост на Жозе Мурињо и оваа сезона воопшто не добива минутажа, па и самиот сака да ја промени средината.

„Росонерите“ сакаат да ја искористат таквата ситуација и наскоро ќе започнат преговори со Јунајтед за позајмица до крајот на сезоната со право на откуп следното лето.

Милан секако сакаше да доведе еден креативен играч за врска во јануари, но сега со повредата на Монтоливо најверојатно ќе пристигнат две засилувања во средниот ред.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Милан и Рома во битка за потписот на Тилеманс

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Пл…