Дома Топ вести Милан тргнува по Ван де Бек

Милан тргнува по Ван де Бек

Италијанскиот гигант Милан е силно заинтересиран за играчот за врска на Манчестер Јунајтед, Дони Ван де Бек.

Во Манчестер Јунајтед Ван Де Бек пристигна минатата година од Ајакс и се очекуваше да биде големо засилување за тимот на Солскјер. Сепак, Холанѓанецот не успеа да се наметне кај Норвежанецот и не добиваше голема минутажа.

Поради ваквата ситуација Ван Де Бек има намера да седне на преговори со раководството на Јунајтед и на тој состанок ќе побара да ја промени средината.

Таквата ситуација сака да ја искористи Милан, кој е во потрага по квалитетен играч за врска.

„Росонерите“ веќе стапиле во контакт со агентот и ќе се обидат да го донесат Холанѓанецот на позајмица со право на откуп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…