Дома Трансфер зона Милан се ослободи од Бакајоко

Милан се ослободи од Бакајоко


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Тиму Бакајоко ќе го напушти Милан во јануари и ќе се пресели во турскиот прволигаш Аданаспор.

Бакајоко беше ва Сан Сиро на позајмица од Челзи до крајот на сезоната, но Милан сака да се ослободи од него.

Тренерот Стефано Пиоли не смета на него оваа сезона, па Милан му порача дека слободно може да си бара нов клуб.

Челзи даде согласност за прекинување на позајмицата, а Бакајоко се договори со Аданаспор и ќе ја доигра сезоната во турската лига, а Адана ќе може да го откупи на крајот на сезоната.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед не се откажува од Деклан Рајс

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Вест Хем одбил понуд…