Дома Трансфер зона Милан договори засилување од Примера

Милан договори засилување од Примера

Милан постигал договор со поранешниот лев бек на Барселона, Хуан Миранда, кој моментално настапува во Бетис.

Миранда блеска во дресот на Бетис и го привлече вниманието на многу европски гигнати. Тој е дете на Барселона, а од 2020 година игра за Бетис.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Неговиот договор истекува на крајот на сезоната, а Милан веќе постигнал договор со неговиот агент за соработка до 2028 година.

Милан ќе се обиде да го доведе Шпанецот во јануари за симболична сума, во спротивно Миранда ќе пристигне во јуни како слободен агент.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Договорен трансферот на Алфонсо Дејвис – останува само уште една дилема!

Канадскиот лев бек Алфонсо Дејвис ќе стане нов играч на Реал Мадрид, тврди реномираниот „А…