Дома Фудбал Италија Милан го чекаат пеколни десет тена, а Пиоли се соочува со големи проблеми

Милан го чекаат пеколни десет тена, а Пиоли се соочува со големи проблеми


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Eкипата на Милан во минатиот викенд беше поразена од Наполи, а во следните десетина дена „росонерите“ ги чекаат уште три дерби средби.

Во овој период Милан два пати ќе игра со Челзи во рамките од Лигата на шампионите, додека во Серија А ќе го пречека големиот ривал Јувентус. Проблемот за Милан е што во овој период ќе бидат без нивниот голман Мајк Мањан.

Францускиот голман се повреди во настапот за селекцијата на Франција против Австрија и ќе му биде потребна рехабилитација од најмалку четири недели.

За овој натпревар Пиоли ќе смета на вториот голман Татарушану. Меѓутоа тука се уште повредите на Тео Ернандез и Сандро Тонали, може да се случи во овој важен период од сезоната Пиоли да биде без тројцата стандардни првотимци.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Наполи и Де Лаурентис под истрага за сомнителни трансфери!

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Наполи и сопственикот…