Дома Фудбал Останато Меси се сврте кон камерата и испрати важна порака🎥

Меси се сврте кон камерата и испрати важна порака🎥

Интер Мајами победи со 3:2 на гостувањето кај Монтреал во меч од МЛС шампионатот и на тој начин ја задржа првата позиција во источната конференција.

Во МЛС постои правило кое вели дека ако на фудбалерот му биде укажана лекарска помош на теренот, ќе мора да излезе надвор и потоа две минути ќе мора да чека пред да може повторно да влезе во игра.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Токму тоа му се случи на Меси кој мораше да излезе од теренот и покрај аут линијата да чека две минути. Аргентинецот во еден момент се сврте кон телевизиската камера и кратко прокоментира:

„Со вакви правила нема да одиме никаде“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Страшни сцени на ЕП: Докторите го спасуваа животот на унгарски репрезентативец 🎥

Во 68. минута од натпреварот помеѓу Шкотска и Унгарија видовме страшна сцена во која настр…