Дома Фудбал Останато Меси проговори за односот со Мбапе

Меси проговори за односот со Мбапе


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Лионел Меси за прв пат проговори за односот со неговиот соиграч Килијан Мбапе.

Двајцата беа големи ривали во финалето на Светското првенство, а потоа Аргентинците недолично го навредуваа младиот Французин.

Имаше многу коментари на тоа каков е односот на Меси и Мбапе, дали има одредена нетрпеливост по тој меч и дали истата може да се префрли во соблекувалната на „светците“.

„Ние зборувавме за натпреварот и прославата на луѓето во Аргентина. И ништо повеќе од тоа, но ние сме во добри односи. Тоа што се случи на Мундијалот не влијае врз нашиот однос во Париз“, кажа Меси.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Незадоволството веќе не се крие: Само Меси не ги поздрави навивачите на ПСЖ 🎥

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Во француската Лига 1 тимот …