Дома Фудбал Останато Меси откри каде сака да ја заврши кариерата

Меси откри каде сака да ја заврши кариерата

Лионел Меси ова лето реши да ја напушти Европа и кариерата ја продолжи во САД, во дресот на Интер Мајами.

Меѓутоа, Меси не размислува за пензија и негова најголема желба е да заигра во Аргентина.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


„Отсекогаш размислував за една идеја, а тоа е да уживам во аргентинскиот фудбал играјќи, како светски шампион, за Њуелс“, изјави Меси.

„Не размислувам за крај на мојата играчка кариера. Не размислувам што ќе правам по кариерата. Сакам да го правам она во што уживам. Не размислувам за иднината. Ќе уживам што повеќе. Најмногу сакам да играм фудбал“, додаде Меси.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Манчестер Сити ослабен гостува во Белград

Maнчестер Сити ја прекина низата на неуспеси и така со не толку добра игра го победи Лутон…