Дома Фудбал Англија Медиумите го нарекоа Грилиш КОВИДИОТ, пред пропаѓање неговиот трансфер на „Олд Трафорд“

Медиумите го нарекоа Грилиш КОВИДИОТ, пред пропаѓање неговиот трансфер на „Олд Трафорд“

Капитенот на Астон Вила, Џек Грелиш се извини откако стана јасно дека тој се забавувал ноќе во текот на викендот и покрај мерките преземени за пандемијата од коронавирусот во Англија.

Грилиш дури и предизвика сообрајќаен инцидент со својот автомобил, па и покрај извинувањето се најде на удар на јавноста.

Медиумите на Островот силно го критикуваат и го нарекоа КОВИДИОТ, па сега тврдат дека е пред пропаѓање неговиот трансфер во Манчестер Јунајтед, иако „црвените ѓаволи“ беа сериозно заинтересирани за него.

Ова не е први испад на Грилиш, тој и во 2016 година беше казнет од клубот поради консумирање на алкохол, па неговата репутација е целосно уништена во моментов.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Премиер лигата продолжува на 17 јуни со големото дерби Сити – Арсенал

Aнглиската Премиер лига поради пандемијата од коронавирусот е прекината пред повеќе од два…