Дома Фудбал Лига на шампиони Мбапе ги посочи главните фаворити во ЛШ! А каде е ПСЖ?

Мбапе ги посочи главните фаворити во ЛШ! А каде е ПСЖ?

Главна цел на ПСЖ и оваа сезона е триумф во најпрестижното европско натпреварување, Лигата на шампиони.

Најголемата ѕвезда на „светците“ потврди дека планира да ја продолжи кариерата во ПСЖ, но не го смести својот тим меѓу фаворитите за освојување на Лигата на шампиони.

Младиот французин наведе четири клуба кои според него се фаворити за најпрестижниот трофеј, а меѓу нив го нема ПСЖ.

„Оваа сезона Јувентус е меѓу фаворитите за освојување на натпреварувањето заедно со Реал Мадрид, Барселона и Ливерпул. Со Кристиано Роналдо италијанскиот гигант е во добра позиција за освојување на трофејот“, изјави Мбапе.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Бонучи: Се враќаме во 2 часот наутро, Роналдо во 3 оди да нурка во ладна вода

Пред утрешниот натпревар на Јувентус во Лигата на шампионите против Лион интервју за порта…