Дома Останати Ракомет Мајстор е за вакви голови: Манасков со нова „магија“ од зад грб! 🎥

Мајстор е за вакви голови: Манасков со нова „магија“ од зад грб! 🎥

Вчера во Лигата на шампионите се сретнаа тимовите на македонските ракометари Дејан Манасков и Кирил Лазаров, на крајот Веспрем го доби Нант со 24:28.

Манасков беше еден од најдобрите на теренот кај Веспрем, а посебно се истакна со еден од головите кои беше негова мала магија. Тој изведе атракција и го совлада голманот на Нант од зад грб.

Сигурно дека овој гол може да биде избран за гол на колото во елитата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Mитревски повторно блескаше за прва победа на Порто во ЛШ

По натпреварот во португалското првенство во кое Митревски собра 20 одбрани и 18 минути бе…