Дома Видео Мајсторија во ПМФЛ: Фудбалер на Работнички постигна гол со „ножички“ 🎥

Мајсторија во ПМФЛ: Фудбалер на Работнички постигна гол со „ножички“ 🎥

Фудбалерот на Работнички Гандо го постигна дефинитивно голот на 21. коло ПМФЛ.

Во натпреварот кој е прв на Арената по комплетното реновирање на тревникот Гандо со маестрални „ножички“ ја погоди мрежата на Брегалница.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Навистина гол каков што ретко се гледа на македонските терени.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Македонскиот дрес еден од најубавите во историјата на ЕП

Познатиот фудбалски магазин „Фор Фор Ту“, објави листа од топ 10 дресови на Европските прв…