Дома Фудбал Останато Во САД уживаат: Ремек дело на Ибрахимовиќ!(ВИДЕО

Во САД уживаат: Ремек дело на Ибрахимовиќ!(ВИДЕО

Фудбалерите на ЛА Галакси беа поразени на свој терен од Њу Ингланд Револушн со 2:1.

Галакси во овој натпревар ја имаше улогата на фаворит бидејќи Револушн не ја започна сезоната баш најдобро. Сепак, гостите успеаа да изненаден и да дојдат до само четвртата победа оваа сезона.

До водство гостите стигнаа во 60-тата минута, а во 80-тата зголемија на 0:2. Во 84-тата минута во центарот на вниманието се најде Ибрахимовиќ кој постигна маестрален гол со ножички и тоа откако сам си отвори простор за такво ремек дело.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Фердинанд смета дека за сезоната во Премиер лигата има само едно решение – поништување!

Поранешниот дефанзивец на Манчестер Јунајтед и репрезентацијата на Англија, Рио Фердинанд …