Дома Фудбал Мајсториите на Барди во Топ 10 во Примера (видео)

Мајсториите на Барди во Топ 10 во Примера (видео)

0

Макдонскиот репрезентативец Енис Барди воодушеви во својата прва сезона во Примера во дресот на Леванте.

Барди имаше одлична сезона во Леванте каде покажа дека е мајстор за изведување на слободни удари.

Медонецот денес доби големо признание бидејќи два негови гола се најдоа во Топ 10 во Примера за сезоната која измина.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Модриќ за „Франс Фудбал“ ги пофали Роналдо и Мбапе, откри и кој би сакал да му биде соиграч

Лука Модриќ во интервјуто за „Франс Фудбал“ зборуваше за неговиот поранешен соиграч Кристи…