Дома Видео „Мачка“ на голот: Дали е ова најдобарата одбрана сезонава? (видео)

„Мачка“ на голот: Дали е ова најдобарата одбрана сезонава? (видео)

Ливерпул синоќа потешко од очекуваното дојде до победа против Норвич (0:1), а еден од најзаслужните беше голманот Алисон Бекер.

Алисон уште еднаш покажа дека е еден од најдобрите голмани на светот, па со својата маестрална интервенција го воодушеви фудбалскиот свет.

Два играчи на Норвич беа само пред Алисон, а Бразилецот ја изведе „одбраната на сезоната“, па го спаси својот гол.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Кој беше Радомир Антиќ? Човекот Мистер и легенда во три клуба и три различни земји!

Фудбалскиот свет видел многу трофејни, харизматични, стимпатични и антипатични тренери, но…