Дома Фудбал Останато Матиќ со објава на Инстаграм предизвика еуфорија во Манчестер

Матиќ со објава на Инстаграм предизвика еуфорија во Манчестер

0

Србија игра добро, а како главен играч се истакнува Милинковиќ Савиќ за кого многу гиганти се заинтересирани.

Шпекулациите не престануваат, дали Сергеј ќе заврши во Реал, Барса, Јувентус или пак во Манчестер Јунајтед. Италијанците немаат пари, Реал е подготвен да плати 150 милиони евра, меѓутоа рековме дека, Јунајтед има други цели, иако за нив тоа не е проблем.

Сепак, и понатаму се шпекулира дека ќе пробаат да се ослободат од Погба, дека работаат со Раиола на трансферот и дека го сакаат Србинот. А вчера Матиќ на Инстаграм ја подигна температурата.

„Заедно сме посилни“, може да звучи двосмислено, како повик во битката против Швајцарија и оној другиот повик да играат во ист дрес следното лето. Каде ќе заврши Савиќ останува да видиме, а тоа ќе го видиме по Мундијалот.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Емери го „закова“ на клупата, а тој си замина со 10 милиони евра – сега ќе има прилика за одмазда!

Aрсенал во Лигата на Европа ќе игра против Рен, а во центарот на вниманието ќе бидат две л…