Дома Луд Спорт Масовна тепачка на дербито Зенит – Спартак🎥

Масовна тепачка на дербито Зенит – Спартак🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Денес се играше големото дерби помеѓу Зенит и Спартак Москва во рускиот Куп, кое го одбележа масовна тепачка на терен.

Мечот завршо 0:0, а пред изведувањето на пеналите, дојде до тепачка помеѓу двата тима каква ретко се гледа на фудбалските терени.

Фудбалерите на двата тима влегоа во жестока физичка пресметка, па летаа боксови, клоци и едвај се смирија страстите.

Судијата покажа шест црвени картони, а Зенит беше подобар при изведувањето на пенали.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Бегството од манистир, најголемиот порок, левакот Калстром – ова се најлудите изјави на Ќиро Блажевиќ

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ „Тренерот над сите т…