Дома Фудбал Останато Мартин Одегард потесети зошто го нарекуваа суперталент! (ВИДЕО)

Мартин Одегард потесети зошто го нарекуваа суперталент! (ВИДЕО)


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Заборавениот норвешки фудбалер Мартин Одегард вечерва посебно воодушеви со еден дриблинг.

Витесе и АЗ Алкмар ремизираа со резултат 2:2 во 28-то коло од холандското првенство.

Иако гостите имаа предност од 2:0 на крајот освоија само бод бидејќи Витесе во вториот дел постигна два гола.

Мартин Одегард ги одигра комплетните 90 минути во овој натпревар, а со еден потег засени се што се случуваше на теренот.

Со овој потег Одегард потсети на времето кога за него се пишуваше како за еден од најталентираните фудбалери во светот, сепак за него секако дека се уште има време.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Фудбалерот на Манчест…