Дома Фудбал Останато Марсело се појави во соблекувалната на школскиот тим на неговиот син и ги развесели младите фудбалери (ВИДЕО)

Марсело се појави во соблекувалната на школскиот тим на неговиот син и ги развесели младите фудбалери (ВИДЕО)

Дефанзивецот на Реал, Марсело ги воодушеви колегите на неговиот син Енцо на собирот на школскиот тим.

Легендарниот Бразилец се појави во соблекувалната и ги повика децата на популарниот „bin challenge“.

После малите проблеми на стартот, децата и Марсело успешно ја завршија акцијата, а кога Бразилецот ја погоди корпата настана вистинска еуфорија.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ужас во Франција: Докторот на Ремс се самоуби откако дозна дека е зарезен со коронавирус

Уште една тажа вест од светот на спортот поради коронавирусот. Член на лекарскиот тим на ф…