Дома Трансфер зона Марио Геце се сели во Серија А

Марио Геце се сели во Серија А

Според пишувањата на германските медиуми Марио Геце донел конечна одлука да ја напушти Борусија Дортмунд, но и Бундеслигата.

Германскиот фудбалер на крајот на сезоната ќе биде слободен агент бидејќи му истекува договорот со Борусија Дортмунд, па неколку европски гиганти го сакаат неговиот потпис.

Геце најверојатно кариерата ќе ја продолжи во Серија А каде интерес за него покажуваат Милан, Интер и Наполи.

Овие клубови веќе стапиле во контакт со неговиот агент и сакаат да го донесат Германецот како слободен агент, а и самиот фудбалер преферира преселба во Италија.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Како Милан останал без големо засилување поради отказот на Бобан?

Навивачите на Милан можат да жалат по заминувањето на Звонимир Бобан бидејќи токму поранеш…