Дома Трансфер зона Марио Геце се поблиску до Серија А

Марио Геце се поблиску до Серија А

Според пишувањата на германските медиуми Марио Геце донел конечна одлука да ја напушти Борусија Дортмунд, но и Бундеслигата.

Германскиот фудбалер на крајот на сезоната ќе биде слободен агент бидејќи му истекува договорот со Борусија Дортмунд, па неколку европски гиганти го сакаат неговиот потпис.

Геце најверојатно кариерата ќе ја продолжи во Серија А каде интерес за него покажуваат Милан, Лацио и Рома.

„Милионерите“ потврдија дека Геце заминува ова лето па Германецот е отворен да ги слушне сите понуди, пред да донесе конечна одлука. Тој е отворен за преселба во Серија А, но треба да одлучи дали во Милано или Рим.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Кулибали побара трансфер од Наполи

Италијанските медиуми пренесуваат дека дефанзивецот на Наполи, Калиду Кулибали го известил…