Дома Трансфер зона Марио Балотели повторно го менува клубот

Марио Балотели повторно го менува клубот


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Италијанскиот напаѓач, Марио Балотели потпиша меѓусебен раскин на договорот со швајцарски Сион.

Минатата година Балотели потпиша двегодишен договор со Сион меѓутоа по една година двете страни се договорија дека разделбата е најдобра опција.

Балотели така си заминува од Сион по само 18 одиграни натпревари за овој клуб. Според најавите Балотели не би требало долго да чека на нов ангажман и ќе се врати во редовите на Адана Демирспор.

Адана на Балотели му подготвува договор до 2025 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барселона ја сака ѕвездата на Јувентус

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Адриан Рабио ова лето…