Дома Топ вести Манчестер Јунајтед ја купува ѕвездата од Будеслигата

Манчестер Јунајтед ја купува ѕвездата од Будеслигата

Фудбалерот на Штутгарт, Серу Гираси е најпријатно изнеадување сезона во германската Бундеслига.

27-годишниот напаѓач постигна 15 гола оваа сезона Бундеслигата и е еден од најефикасните напаѓачи во Европа.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


По ваквиот настап очекувано е за него повеќе клубови да покажуваат интерес. Според информациите на „Скај Германија“ тој во својот договор има откупна клазула од 17.5 милиони евра.

Последните информации се дека Манчестер Јунајтед е спремен да ја победи конкуренцијата и да ја плати откупната клаузула во јануари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Манчестер Јунајтед ја сака ѕвездата на Наполи

Квича Кварацхелија беше вистинско откритие на Серија А минатата сезона и го привлече внима…