Дома Трансфер зона Манчестер Јунајтед почна преговори со дефанзивецот на Леверкузен

Манчестер Јунајтед почна преговори со дефанзивецот на Леверкузен

Манчестер Јунајтед почна преговори со дефанзивецот на Баер Леверкузен, Џереми Фримпонг, пренесуваат англиските медиуми.

Фримпонг пристигна во Леверкузен од Селтик за 11 милиони евра и има договор со „фармацевтите“ до 2025 година, а се етаблираше во еден од најдобрите бекови во Бундеслигата.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Скаутите на Манчестер Јунајтед ги следат неговите настапи и веќе ја започнаа битката за неговиот потпис.

Фримпонг има откупна клаузула во договорот од 40 милиони евра, сума која „црвените ѓаволи“ се спремни да ја платат, но треба да ја победат конкуренцијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Астон Вила за 45 милиони договори одлично засилување

Јан Матсен е нов фудбалер на Астон Вила. Левоногиот фудбалер ги договорил сите услови со к…