Дома Трансфер зона Манчестер Јунајтед летово може да добие две големи засилувања

Манчестер Јунајтед летово може да добие две големи засилувања

Навивачите на Манчестер јунајтед може да бидат среќни затоа што нивниот тим игра многу добро во последно време и се борат за пласман во Лигата на шампиони, а имаат шанса и во Лига Европа и во ФА-купот, но апетитите растат.

Клубот се откажа од Џејдон Санчо, зашто немаат намера да платат 130 милиони евра, но сепак тие планираат други две засилувања.

Едно од нив треба да биде талентираниот Џек Грилиш, а потоа ќе се обидат да го ангажиран и Каи Хаверц за околу 70 милиони евра.

Се споменува и ангажирање на стопер, но не постои шанса да го ангажираат Калиду Кулибали затоа што е премногу скап, па ќе се обиде Оле Гунар Солскјер да побара друго засилување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал ќе го стави ПСЖ пред „свршен чин“ за Мбапе

Не е тајна дека ѕвездата на ПСЖ, Килијан Мбапе ќе биде примарна трансфер цел на Реал Мадри…