Дома Трансфер зона Манчестер Јунајтед го сака голманот на Швајцарија

Манчестер Јунајтед го сака голманот на Швајцарија


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Голманот на швајцарската репрезентација, Јан Зомер е спремен да ја напушти Борусија Мехенгладбах и кариерата да ја продолжи на „Олд Трафорд“, пренесува „Билд“.

Се очекува токму Зомер да биде замената за Давид де Геа, чиј договор со клубот од „Олд Трафорд“ истекува на крајот на сезоната.

Договорот на Зомер со Борусија исто така истекува во јуни 2023 година, па може како слободен агент да потпише за Манчестер Јунајтед.

Тој со години е еден од најдобрите голмани во Бундеслигата, а брани одлично и за Швајцарија на Мундијалот.

„Црвените ѓаволи“ веќе стапиле во контакт со неговиот агент и започнале преговори за трансфер на 33-годишниот голман.

Коментари
  • Баерн конечно најде замена за Ноер

    Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Баерн Минхен го дого…
  • Зомер го менува Ноер во Баерн Минхен

    Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Голманот на швајцарс…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус го раскинува договорот со Погба!?

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Италијанскиот гигант…