Дома Трансфер зона Манчестер Сити може да доведе изненадувачко засилување од Јувентус

Манчестер Сити може да доведе изненадувачко засилување од Јувентус

Според последните информации од Островот, англискиот шампион Манчестер Сити изненадувачки покажал интерес за играчот од средниот ред на Јувентус, Артур.

Манчестер Сити е во потрага по замена за Илкај Гундоган на кого договорот му ситекува следното лето, а Артур наводно бил една опциите.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Артур е отпишан во Јувентус затоа што тренерот Алегри не смета на него за сезоната која следи. Покрај Сити од Англија и Арсенал покажа интерес за Артур, сепак медиумите пренесуваат дека Гвардиола полесно би можел да го убеди Бразилецот.

Сезонава Манчестер Сити ја загуби првата битка за трофеј против Ливерпул во Комјунити Шилд (3:1).

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Изненадување: Алегри во Премиер лигата?!

Иако на Јувентус не му оди лошо во Серија А сезонава се погласни се шпекулациите дека Маси…