Дома Видео Мангупски пенал во Хрватска ?

Мангупски пенал во Хрватска ?

Натпреварот пмеѓу Кроација и Цибалија во Хрватска немаше да привлече внимание ако Томиаслав Мркониќ не изведеше еден мангупски пенал.

Мркониќ долго време си ги местеше костобраните и копачките, а кога судијата даде знаек веднаш шутираше, голманот не беше спремен да реагира па топката заврши во мрежата.

Овој момент можете да го погледнете на 1:57:00 од видеото.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Реал Мадрид е новиот европски шампион!

Реал Мадрид вечерва во Париз стигна до 14-тата титула европски шампион. Победата ја донесе…