Дома Фудбал Репрезентации Македонија понижена и посрамена на Олд Трафорд🎥

Македонија понижена и посрамена на Олд Трафорд🎥

Македонската репрезентација го доживеа еден од најголемите порази во поновата историја на „Олд Трафорд“ против моќната Англија.

Гордиот Албион од самиот старт почна фуриозно, но се до 28-та минута не успеваа да дојдат до погодок, а потоа за неколку миниту постигаа три гола.

Дербија во Мадрид и Минхен: Последна шанса за Тен Хаг? ↓↓↓

Најпрво погоди Хари Кејн, а потоа Сака со прекрасен гол зголеми на 2:0. Рашфорд одличната игра ја круниса со гол за 3:0 на полувремето.

Англичаните во вториот дел само продолжија таму каде што застанаа и во почетните минути Сака со нови два гола го најави понижувањето.

На 6:0 зголеми Филипс во 64-та минута, а конечните 7:0 ги постави Хари Кејн десет минути подоцна.