Дома Македонски спорт Македонија игра, Грузија поведе со автогол на Миовски 🎥

Македонија игра, Грузија поведе со автогол на Миовски 🎥


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Иако македонската фудбалска репрезентација добро започна и имаше иницијатива во првиот половина час сепак Грузијците стигнаа први до предност.

Малку им требаше на домаќините и во едно од ретките преминувања на нашата половина стигнаа до водство. Кварташкелија центрираше во петерецот, а топката го погоди Миовски за од него да заврши зад голот на Димитриевски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Екипата на Ал Наср со…