Дома Македонски спорт Репрезентациите до 17 и 19 години го дознаа противниците во квалификациите

Репрезентациите до 17 и 19 години го дознаа противниците во квалификациите

Репрезентациите до 17 и 19 години денес ги добија противниците во квалификациите за Европското првенство 2023 година.

Македонија У17 ќе биде во група со Франција, Исланд и Луксембург. Натпреварите ќе се играат во октомври идната година, а домаќини ќе бидеме токму ние. Првите две репрезентации од групата обезбедуваат место во елитните квалификации заедно со најдобрит четири третопласирани селекции.

Додека Македонија У19 се најде во групата 10 на која домаќин ќе биде Србија, а во која уште ќе играат репрезентациите на Норвешка и на Сан Марино.

Фото: ФФМ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Mбапе како тинејџер: Не доби топка, па престана да трча 🎥

Килијан Мбапе летово го продолжи договорот со ПСЖ и доби голем број привлегии, а таквиот с…