Дома Останати Тенис Луксузната вила во Марбелја во која Ѓоковиќ ја помина изолацијата (ФОТО)

Луксузната вила во Марбелја во која Ѓоковиќ ја помина изолацијата (ФОТО)

Најдобриот светски тенисер периодот на изолација го помина во Марбелја со неговото семејство.

Шпанија беше една од најпогодените земји од коронавирусот, сепак српскиот тенисер одлучи да остане во Марбелја.

Во Марбелја Ѓоковиќ има луксузна куќа и очигледно уживал во деновите поминати во изолација.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Ѓоковиќ за критиките: Им требаше големо име да биде виновно за се!

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ веќе две недели е мета на напади поради тоа шт…