Дома Фудбал Останато Лукман со два гола и носи голема предност на Аталанта🎥

Лукман со два гола и носи голема предност на Аталанта🎥

Аталанта има големо водство од 2:0 против Баер Леверкузен во финалето од Лига Европа.

Тимот од Бергамо подобро го отвори мечот и заслужено дојде до  водство уште во 12-та минута со  голот на Адемола Лукман.


Мбапе со маска на победа против Холандија! ↓↓↓


Леверкузен како да беше во шок, па Аталанта продолжи со добрата игра и ги добива сите дуели на средината одтеренот.

Лукман со својот втор гол донесе  големо водство од 2:0, резултат со кој  се замина  на одмор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Шпанците откриваат каква казна ќе добие Даку

Напаѓачот на албанската репрезентација Мирлинд Даку според последните најави на „АС“ ќе би…