Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО „Лука Дончиќ е еден од нас“ – Србите ги „пецкаа“ Словенците 🎥

„Лука Дончиќ е еден од нас“ – Србите ги „пецкаа“ Словенците 🎥

Денеска од 15:00 часот во Минхен ќе играат Словенија и Србија, а пред овој натпревар вистинско шоу на плоштадот во овој град прават навивачите на двете селекции.

Србите и Словенците заеднички навиваат на плоштадот, но во еден момент добија и една мала провокација од српските фанови.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


„Лука Дончиќ е еден од нас“, скандираа Србите алудирајќи на потеклото на НБА ѕвездата.

Ваквата провокација од Словенците беше симпатично и со насмевки прифатена.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Лапорта: Сега конечно сме во ситуација да делуваме на трансфер пазарот

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта рече дека во Ханси Флик ја гледа вистинската личн…