Дома Видео Лукаку по елиминацијата кршеше на клупата на Белгија 🎥

Лукаку по елиминацијата кршеше на клупата на Белгија 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Ромелу Лукаку дефинитивно е трагичарот на Белгија која натпреварувањето на Светското првенство го заврши во групната фаза како третопласирана зад Мароко и Хрватска.

Напаѓачот на Интер влезе во второто полувреме и пропушти неколку 100% прилики од каде што дефинитивно мораше да реагира подобро (тука).

Фрустрацијата по завршувањето на средбата беше очигледна и кај самиот Лукаку кој по натпреварот беше во солзи, а потоа бесот го истури врз клупата на Белгија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Видал го вратија од загревање, па се изнервира и ги фрли копачките 🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Чилеанецот Артуро Ви…