Дома Луд Спорт „Лудница“ во Мароко после големиот успех🎥

„Лудница“ во Мароко после големиот успех🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Мароко го приреди едно од најголемите изненадувања на Мундијалот и ја елиминира Шпанија во осминафиналето.

Тоа е најголемиот успех во историјата на мароканската репрезентација, Валид Реграги, стана првиот африкански тренер кој стигнал до четвртфиналето.

Големата победа се прослави на улиците во Мароко.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Трагедија: Се преврте автобус полн со млади фудбалери, има загинати🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Фудбалскиот клуб Вил…